Jaki makijaż do pracy? Poradnik.

Odwieczne pytanie czy aby mój make up nie jest zbyt mocny. To dylemat każdej kobiety rano.

makeupTo jaki rodzaj kreski zrobisz i jak mocne brwi ma olbrzymi przekład w Twój wizerunek. Dysproporcja pomiędzy gładkim prostym outfitem a mocnym wręcz wieczorowym makijażem może być potraktowane jako „foux pas”. Szczególnie źle możemy wypaść przy kliencie, który może opacznie zrozumieć naszą stylizację i zrezygnować z dalszej współpracy. Zupełnie źle jeśli mamy rozmowę o pracę, wtedy potencjalny pracodawca stwierdzi że nasza kultura osobista może być na wątpliwym poziomie. I zamiast przynosić zyski możemy stworzyć straty. To tylko jedne z tych negatywnych przykładów, czyli najgorszych scenariuszy jakie mogą się wydarzyć.

Po pierwsze kosmetyki na oczy.

Nie może być to tak zwana brew odrysowana od szklanki ani również wielka czarna plama. Kredka powinna służyć jako wypełnienie brwi i zrobienie jednej pełnej w fajnym kształcie. Powieka powinna być ozdobiona komponującymi się kolorami, lecz nie zbyt mocno nałożonymi. Skromne podkreślenie i nałożenie podniesie naszą kulturę i pokaże tą pełną kontrolę nad swoim wyglądem. Do tego delikatna kreska raczej w pełni trzymająca się  powieki. Omijamy przedłużenie rzęs, podkreślenie własnych w zupełności wystarczy, jedna maksymalnie dwie warstwy maskary w zupełności wystarczy.

Makijaż właściwy – czyli idealne kolory i cykl nałożenia.

Po pierwsze korektor, nim umieść tylko te wątpliwości, które uznasz za wyjątkowo widoczne. Sam podkład musi być dobrany perfekcyjnie, jeśli będzie za mocny nasza twarz stanie się pomarańczką a jeśli zbyt lekki zostaniemy wampirem. Makijaż najzdrowiej rozprowadzić gąbeczką ( myjcie ją codziennie ) . Gdy nałożymy podkład tutaj od potrzeb puder, róż. Pamiętajcie aby nie nakładać tego zbyt dużo ponieważ będzie się zbierać a także schodzić nam z tych okolic, w których najwięcej poruszamy.

Delikatność to podstawa.

Potraktuj to jako zabieg upiększający a także stawiający Twoją pozycję w lepszym, pewniejszym świetle. Dodatkowo taki makijaż jest dodatkiem do naszego wyglądu, tutaj również dobrze dobrane elementy przypiszą nam wielkiego plusa.

Pozdrawiam