kamienie szlachetne na co dzień

Jaki kamień szlachetny do Ciebie pasuje?

Przywykłyśmy już do tego, że dobieramy kroje ubrań które idealnie pasują do naszej figury. Styl, w którym nosimy się na co dzień jest z kolei skutkiem naszego gustu i tego, w czym po prostu czujemy się dobrze. Za to nie mamy nic, co przenośnie mówiłoby o naszej osobowości. Za pomocą czego możemy o niej opowiedzieć?

ciekawe propozycjeNie każda z nas interesuje się kamieniami szlachetnymi i nic w tym dziwnego. Duża część kobiet jest o prostu zwolenniczkami brylantów. A te, chociaż niewątpliwie piękne w swej prostocie nie mówią o nas nic szczególnego. Dlatego warto trochę poszerzyć swoje horyzonty i wybrać kamień szlachetny, który będzie pasował do naszej osobowości, albo miał dobry wpływ na nasze samopoczucie. Biżuteria z takim oczkiem z pewnością będzie ciekawym dodatkiem, który jednocześnie będzie spersonalizowany! Podpowiadamy, jak wybrać idealny kamień szlachetny, który do nas pasuje.

Jakie znaczenie mają poszczególne kamienie szlachetne?

Aby nie przedłużać, od razu przejdziemy do sedna. Na tak zwany pierwszy ogień pójdzie ametyst. Kamień ten ma fioletowy kolor i najczęściej bywa nazywany kamieniem harmonii i relaksu. Z tego względu biżuteria z tym kamieniem będzie idealnie pasowała do kobiet, które na co dzień zmagają się ze stresem lub bezsennością. Kamień ten pomaga uporać się z napięciem psychicznym i negatywnymi emocjami.

modne kolczykiDalej przejdziemy do topazu. Jest to kamień w niebieskim kolorze, który dodaje energii i podnosi poziom naszej ekspresji. Pomaga nam również skuteczniej dążyć do określonych przez nas celów. Biżuteria z tym kamieniem jest przeznaczona właśnie dla kobiet, które nie są dość pewne siebie. Nosząc na szyi naszyjnik z topazem możemy być pewne, że staniemy się bardziej przebojowe i towarzyskie.

Akwamaryn z kolei jest najczęściej błękitny lub niebieskozielony. Pomaga on w wyrażaniu uczuć, oraz wzmacnia asertywność. Będzie więc idealny dla kobiet, które na co dzień zmagają się wieloma trudnymi decyzjami, których nie potrafią podjąć. Kolczyki z akwamarynem sprawdzą się również u pań, które muszą nawiązywać wiele kontaktów oraz tych pracujących na wysoko postawionych stanowiskach.

 

One thought on “Jaki kamień szlachetny do Ciebie pasuje?

  1. Ja bardzo przykładam uwagę do swojego wyglądu, temu też lubię wzbogacać swoje stylizacje w takie dodatki. Posiadam dużo ślicznej biżuterii, ale nie zanosi się na to abym na tym zaprzestawała 😉 Według mnie biżuteria to dobry przyjaciel kobiety, pozdrawiam;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *